Bakımevinde bakılmakta iken sağlık durumları bozulanlar veya bakımevine hastanelerden doğrudan gelen yaşlıların bakım hizmetlerinin yapıldığı yer yoğun bakım bölümüdür.Sağlıkları itibariyle sürekli olarak bir takım sağlık araç ve gereçleri ile yaşamak zorunda olanlarla, felçliler, solunum güçlüğü çekenler, gastrostomisi ve trakeostomisi olanlar ve benzeri durumdakilerin bakıldıkları yerdir.

 

Burada çeşitli tıbbi araç ve gereçler bulunmakta ve sağlık durumları doktorlarımız tarafından her zaman (24 saat)internet aracılığı ve İ.P. numarası ile her yerden izlenebilmekte ve müdahale için gerekli orderlar verilmektedir.Burada kalan yaşlılarımızın her türlü ihtiyaçları (banyoları dahil ) giderilmektedir. Karyolaların üzerinde havalı yataklar bulunmakta,  yatak yaraları olanlar varsa bunların yaraları da yara bakım araçları ile tedavi edilmektedir.

 

Kuruluşumuzun yoğun bakım ve geriatrik hizmet bölümünde yeterli güçte JENARATÖR bulunmakta, ani elektrik kesilmelerinde yaşlılarımızın sağlık ve yaşamları güvence altına alınmıştır.

 

Bu bölümde bakım hizmetlerinin yanında yoğun olarak sağlık hizmeti de verilmektedir. Yoğun bakım hizmetine ihtiyacı kalmayanlar bakımevindeki kendi yataklarına dönerler. İkinci katta yer alan yoğun bakım ünitemizde; aspirasyon cihazı, ventilatör, oksijen konsatrasyonunu sağlayacak malzemeler, oksijen tüpleri, EKG cihazı ve benzeri tıbbi araçlar bulunmaktadır. Yaşlının kullanabileceği gastrostomi ile beslenme cihazlarıda mevcuttur.

 

Yoğun bakımda; bilinç kaybı olan, gastrostomisi olan, trakeostomisi olan, oral olarak beslenemeyen, dializ ve KOAH hastalarına, geçiçi onkoloji tedavisi alan yaşlılara hizmet vermekteyiz.  Ayrıca ameliyat sonu özel bakım hizmetlerini de vermekteyiz.

 

Özcan Bakımevi  Vedat Dalokay Cad. Ulubey Sok. No:14 Gaziosmanpaşa-ANKARA

(0 312 ) 445 00 01 - 446 71 77- 447 81 16

info@ozcanbakimevi.com